0216 494 07 74
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Heterojen Pvc Zemin Kaplama

04 Ocak 2018
3 kez görüntülendi
Heterojen Pvc Zemin Kaplama

Heterojen pvc zemin kaplama,Dünya üzerinde en hesaplı sentetik plastik kaplama türü olan PVC, geniş kullanım alanı sayesinde her türlü kaplamalarda kullanılmaktadır. Heterojen PVC zemin kaplama da bunlardan bir tanesidir. Genel olarak 2 mm kalınlığında olan heterojen PVC, aşınma tabakası olarak en düşük 0,30 mikron ile beraber 0,70 mikron arasında değişiklik göstermektedir. Heterojen PVC zemin kaplama kalitesi üstünde bulunan aşınma tabakasına bağlı olurken, en iyisi en yüksek olan aşınma tabakalı zemin kaplamadır. Çok türlü olması sebebiyle birçok alanlarda estetik duruşu ile kullanım rağbeti artan heterojen PVC kaplama, cila gerektirmemesi, hijyenik olup kolay temizlenmesi nedeniyle okullarda, dershanelerde, hastanelerde, sağlık ocaklarında ve daha birçok alanlarda kullanılmaktadır.

 

Heterojen PVC Zemin Nasıl Kaplanır?

Diğer PVC türlerinde olduğu gibi heterojen PVC zemin kaplama işlemi de aynı şekilde gerçekleşmektedir. Kaplanacak zeminin düz, kuru ve temiz olması gerektiği gibi nemli olmaması gerekmektedir. Şayet nem bulunuyor ise buna göre yalıtım yapılması daha sağlıklı olacaktır. Uzun süreli heterojen PVC yaptırmak için mutlaka işinde uzman olan kişilerle birlikte kaliteli malzemelerle çalışmakta fayda var. Bu sayede 20 yıldan fazla bile giderken, kalitesiz işçilik ve kalitesiz malzeme olduğu zaman ise 10 yıla kadar bile dayanmayacaktır. Burada en önemli nokta alt tabakanın temizliği ile beraber toz bile olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde PVC yapışkanları tam tutmayacak ve bir zaman sonra aşınmaya başlayarak çıkacaktır. PVC yapıştırıcısı için de kaliteli malzeme ile beraber kaliteli işçilik çok önemlidir. Akıllı şap ve mala yardımıyla zemin tamamen pürüzsüz ve düz olduktan sonra toz dahi kalmayacak şekilde temizlenmelidir. Daha sonra rulo halinde olan Heterojen PVC için ters çevrilerek düzleşmesi yapılır ve gerekli kesimleri yapılarak zeminin ölçüsüne göre yapıştırıcı yardımı ile yavaş ve tek tek yerleştirme işlemi yapılır. Fazla çıkan kenar bölgelerde ise zarar vermeyecek şekilde çelik mastar ile maket bıçağı kullanarak kesilir.Zemine uygulanırken malzemenin tamamının düz ve pürüssüz zemine yapıştırmak gerekir bu yapıştırma sıradan düz mala ile ve yapıştırıcı ile olmaz bu malzemeye özel yapıştırıcı ve taraklı mala kullanılmalıdır, kaplama tamamlandıktan sonra ise ekyerleri sıcak kaynak makinası yardımı ile malzemenin renginde kaynak kordonu kullanılmalıdır.

 

Heterojen PVC Zemin Kaplama Avantajları Nelerdir?

Bütün PVC türleri sentetik plastik olmasının yanı sıra hesaplı ve kalitelidir. Kaplaması kolay olduğu gibi temizlemesi de kolay olması birçok ev ve iş yerlerinde kullanılmaktadır. Kullanım alanı geniş olan PVC kaplamalarda çok renkli ve çok türlü olan heterojen tercihler arasında yerini almaktadır. Özellikle okulların zeminlerinde birçok renkli ve tasarımlı olarak göreceğimiz PVC türleri heterojen PVC zemin kaplama işlemi içerisine girmektedir. Dayanıklı olduğu kadar hijyenik olan heterojen türü PVC zemin kaplama, çevre dostu, hesaplı, ısı ve ses yalıtımı, toz ve bakteri barındırmayan, çevre koşullarına da uyum sağladığı gibi birçok avantajları bulunan özel bir PVC türüdür. Birçok zemin kaplama modellerine göre PVC ürünü birkaç saatte tüm binaya kaplanacak kadar kolay, hızlı ve etkilidir.

Pvc ,suya rutubete ve temizlik kimyasallarına dayanma mukavemeti yüksek kullaısı rahat bi üründür. Bu kaplama ile zeminlerde estetik görünüm sağlanması ve yerde dayanma mukavemeti oldukca yüksektir, Heterojen pvc uygulandıktan hemen sonra zemine uygulana bilen ve 72 saat sonra ise istenildiği gibi yıkana bilir.

Heterojen pvc zemin kaplama yere uygulandıktan sonra herangi bir cilaya gereksinim duymadan uzun yıllar ilk günkü özelliğini korumakta, bu kaplama türünde dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır öncelikle uygulama burda anlatmak istediğim malzemenin yapışması değil yapışma aşamasına gelene kadar zemindeki şapın durumu alanın sıcaklığı, zeminin nemi, yada zemine yeni atılmış olan şapın süresi bunlar pvc kaplama için çok önemlidir.

Pvc zemin kaplamaları kendi araların da sınıflara ayrılmakta dır,. Heterojen pvc bunlardan yanlızca biridir bu kaplamayı diğerlerinden ayıran en önemli özellik trafiği yoğun olan mekanlarda kullanılması haricin de parke ve taş görünümlü desenleri ile konutlarda kullanılması antibakteriyel yapısı sayesin de zemin de herhangi bir kir leke barındırmaz. Temizliği kolay ve temizlik maddelerinden etkilenmez.

 

Heterojen PVC Zemin Kaplama Kullanım Alanları

PVC yapı malzemeleri geniş kullanım hacmiyle hemen hemen her yerde kullanılmaktadır. Özellikle zemin kaplama konusunda en çok tercih edilen ürün olan PVC zemin kaplama türleri, hesaplı olduğu kadar ses yalıtımı ve daha birçok avantajları olduğundan dolayı tercih edilmektedir. Heterojen PVC zemin kaplama ise diğer PVC türlerinin yanı sıra daha fazla renk, estetik ve tasarıma sahiptir. Bu sayede okullarda, hastanelerde, iş yerlerinde, devlet dairelerinde, evlerde, sinema salonlarında, spor salonlarında, ticaret merkezlerinde, ana okullarında, lokantalarda, kafelerde, merdivenlerde, kamu binalarında, otellerde, fabrikalarda, kongre salonlarında, kreşlerde ve daha birçok mekânda beğenilerek kullanılmakta ve gün geçtikçe rağbeti ve kullanım alanları giderek artmaktadır.

 

Heterojen Pvc kullanı alanları Okul, Hastahane, Ofis, Shovrom, Kreş, Kütüphane vb. Alanlarda kısacası yaya trafiğinin yoğun olduğu mekanlarda gönül rahatlığı ile kullana bilirsiniz. Zemine uygulanırken malzemenin tamamının düz ve pürüssüz zemine yapıştırmak gerekir bu yapıştırma sıradan düz mala ile ve yapıştırıcı ile olmaz bu malzemeye özel yapıştırıcı ve taraklı mala kullanılmalıdır, kaplama tamamlandıktan sonra ise ekyerleri sıcak kaynak makinası yardımı ile malzemenin renginde kaynak kordonu kullanılmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Yol Tarifi