0216 494 07 74
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Homojen Pvc Zemin Kaplama

04 Ocak 2018
1 kez görüntülendi
Homojen Pvc Zemin Kaplama

Homojen pvc zemin kaplama bana göre diğer zemin kaplamalarına göre hem kullanım hemde diğer özellikleri göz önünde bulundurularak tan ilk sırada yer almakta dır. Bu zemin kaplama malzemesi heterojen ve konuttipi minefloye göre üzerinde filim tabakası olmayan deseni kendi et kalınlığında olan baştan aşşağı bütün bir üründür ilk zemine uygulama yapıldıktan sonra direk kullanıma hazır üzeri cilalı bi üründür. Uzun yıllar dayanması çok basit deforme olmaması bu ürünü tercih sebebleri arasın da dır. Evlerimizdeki masif parkeler gibi yıllar sonra üzeri temizlenip cila uygulaması yapılarak tekrar ilk günkü görünümüne kazanılan bir üründür.

Homojen pvc zemin kaplama zemine nasıl uygulanır? Bu soru anlatması basit fakat uygulaması oldukca meşakatli bir iştir kesinlikle uzman kişi ve kuruluşlar tarafın dan yapılmalı öncelikle zemin ile ilgili gereksinimlerden bahsediyim zemin tesviye şapı yardımı ile pürüssüz düz bir yüzey haline getirilmesi gerekmekte, Şapın nemini tamamen atması gerekmekte bazı firmalar üzerini civi ile cizerek tamam diyorlar kesinlikle yanlış özel nem ölçer cihazlarla nem kontrolu yapılmalıdır. malzeme yapısı gereği kalın olduğundan sıradan taraklı uspatula kullanılmamalıdır, kesinlikle bu malzemeye göre olan ıspatula ve yapıştırıcı kullanılmalı  bu şartlar oluştuğu takdirde uygulamaya başlanılabilmeli uygulama esnasın da duvarlara dönüş isteniyorsa önce onlar uygulanmalı ve malzemeye hazır hale getirilmeli daha sonra ölçülerinde kesilen malzeme yere yapıştırılıp kalmışsa baloncukların alınması gerekmekte sonra uzun kenarlar kesilip keplerin altınakonulmakta.

Homojen yer döşeme malzemesinin özellikleri yapısı gereği mekandaki tozu kendi üzerine çekerek stabil bir ortam oluşturmakta özellikle ameliyathane ve sörver odası gibi elektronik aletlerin yoğun kullanıldığı alanlarda tercih edilmekte ve antistatik olarakda uygulana bilmekte dir.

 

Homojen Pvc Zemin Kaplama

Pvc zemin kaplama teknolojileri arasında en sık tercih edilen ve kullanılan dekorasyon modellerinden biridir. Yoğun trafiğe maruz kalan yani kalabalık ortamlar için tasarlanmış olup tek kat vinil kullanılarak çok kısa bir süre içerisinde montaj edilebilmektedir.

Homojen PVC Nedir?

Etilen ve Klor ana hammadde olan bir teknolojinin ürünüdür. Bu iki hammadde işlenir ve katmanlı bir tür plastik çeşidi olan halılara dönüştürülür. Tek katlı olmasından dolayı homojen adını almıştır.

Satın Almadan Önce

Bu tür zemin kaplamaları satın almadan önce gerekli bilgileri alınız ve kesinlikle %100 PVC maddeden üretilip üretilmediğine dair bilgi sahibi olunuz. Eğer zemin kaplamanız %100 PVC kullanılarak elde edilmemiş ise kullanım ömrü azalacak ve kullanımı sırasında kabarmalar, yırtılmalar gibi sorunlara neden olabilecektir.

Bir Adı da Homojen VİNİL

Eskiden sadece hastanelerde görebildiğimiz bu zemin kaplamanın bir adı da Homojen VİNİL’dir. Bildiğinizin aksine tek renk ya da sadece birkaç renk yelpazesi yoktur. Halk arasında sadece hastane gibi kalabalık ortamların yer aldığı binaların zeminlerinde kullanılan bu malzeme parke, karo, fayans gibi zemin kaplama ürünlerine göre çok daha uzun ömürlüdür.

PVC Zemin Kaplamanın Özellikleri Nelerdir?

Standart bir parkeye göre biraz daha pahalı olan bu madde yine standart bir parke ya da fayans türüne göre çok daha kaliteli bir kullanım imkanı sunar. Kullanım ömrü ise elbette daha uzundur. Bu özellikleri daha doğrusu artı ve faydalarını kısaca şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Zemin yüzeyinin direncinin arttırılması

Artan direnç sayesinde zeminlerinizin orijinal haline herhangi bir zarar gelmez, aşınma oluşmaz. Buna ek olarak zeminde oluşabilecek herhangi bir çarpma – düşme – kırılma esnasında size ve eşyalarınıza çok daha az zarar verir. Bunun en büyük nedeni ise diğer zeminlere nazaran çok daha yumuşak ve esnek olmasıdır.

  • Antifungal Zemin Özelliği Taşıması

Bu ibareyi ilaçlarda görebiliriz. Manası ise mantar üremesini engelleyici – gidericidir. Bu özellik Homojen Pvc Zemin Kaplama ve diğer Pvc Zemin Kaplama modellerinde vardır. Kısacası zeminleriniz çok daha hijyenik olur. Mantarların oluşum – gelişim – üreme süreçlerini baltalayarak üzerlerinde yaşayan canlıların daha hijyenik yaşam koşullarına ulaşmasına olanak tanır.

  • Antibakteriyel Zemin İmkanı Sunması

İlaçlarda ve özellikle antibiyotik ilaçların üzerlerinde gördüğümüz bu ibare bakteri – önleyici – giderici anlamına gelmektedir. Tıpkı Antifungal alanlarında yazdığımız gibi bu kez de mantar değil bakteri.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Yol Tarifi