0216 494 07 74
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Karo Halı Döşeme

13 Nisan 2019
290 kez görüntülendi
Karo Halı Döşeme

Karo Halı Döşeme,İç içe geçebilen parçalardan oluşan, yüksek kalitede tabana ve iplik yapısına sahip olarak üretilen bir zemin kaplama malzemesidir.

Uygulama kolaylığı açısından tercih edilmekle birlikte uygulama sonrası kullanım ve konfor; fiyat fayda dengesinde tüketici yararına bir eğilim gösterir.

Ayrıca neredeyse sınırsız denebilecek kadar renk ve desen çeşitliliği de zemin döşemesi olarak tercih edilme sebeplerinden biridir.

50 x50 Avrupa standartlarında,  60 x 60 Amerika standartlarında üretilen karo halı formu olduğu gibi çeşitli ebatlarda ve şekillerde üretilen modüler halı çeşitleri de bulunmaktadır.

Karo halı döşemesi alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında sürdürülebilir olması gelmektedir. Çünkü; karo halının kullanımı sırasında halının zarar görmesi durumunda zarar gören bölümün değiştirilebilir olması gelir. Bunu da ancak köklü firmalar sağlayabilmektedir.

Bu nedenle,  karo halı alırken seri sonu ürün tercihinde bulunmak pek akıllıca bir seçim olmayacaktır. Seri sonu ürünlerde desenlerin ve çeşidin devamını bulmak bir anlamda imkan dahilinde olmayabilir.

Karo halı nerelerde kullanılır?

Genel olarak işyerlerinde tercih edilmesine rağmen son zamanlarda gelişen renk ve desen seçeneğinin yanı sıra hav yüksekliğine bağlı olarak , ana okulları ve evlerde de kullanılmaktadır.

Ofislerde kullanılma nedenlerinin başında hijyenik olması, koku ve nem yapmaması ve temizlenme kolaylığı gelmektedir. Anti statik  olma özelliğinden dolayı inşa vücudunda biriken elektriği aldığı gibi ortamdaki elektriği insan vücuduna aktarmaz.

Önemli bir oranda ses yalıtımı sağlamasından dolayı ses yalıtımı gerektiren sinema salonları, dershaneler, ofisler, tiyatro salonları, konser salonları, kongre merkezleri ve müzik kayıt stüdyolarında kullanımı uygundur.

Diğer kullanım alanları ise fuar alanları,  fabrikaların yönetim ofisleri, oteller, havaalanları, kamu binaları, nikah salonları, balo ve düğün salonları, toplantı salonları, banka yönetim binaları ve ofisleridir.

 

Karo Halı Döşemesinin Özellikleri:

Karo halı döşemesinin en gerekli özelliği alev almazlıktır.  Bu özellik, Bfl-s1  sınıfında ipliğin ya  üretimi aşamasında hammaddeye katılan kimyasalla ya da  direk ipliğe uygulanan kimyasalla sağlanır. Yangın standartlarına uygunluk sağlar.

Ses yalıtımı ise kulanım  yerleri düşünüldüğünde önemli bir özellik olarak karşımıza çıkar. Vibrasyon ve titreşimin önlenmesiyle topuklu ayakkabı ile yürümeyi kolaylaştırır. Ofis ortamlarında ses yalıtımı ve hareket özgürlüğüne fayda sağlar.

Özel bir teknikle üretilen karo halılar antistatik olma özellikleriyle ofis donanımlarını ve çalışanların sağlıklarını korumalarına yardımcı olur.

Toz tutmayan ve kolay temizlenen karo halılar üretim sırasında özel bir takım kimyasallarla kaplandığında su itici özelliğe de sahip olarak üretilebilmektedir.

Uygulama kolaylığı açısından tercih edilme sebebi de gerek altına sürülen yapışkanla kolayca uygulanması ve standart üretim ebatlarından kaynaklanmaktadır. 50 x 50  Avrupa, 61 x 61  Amerika standartlarında üretilen karo halılar kolay uygulanabilirlik özelliğiyle kısa sürede büyük alanların kaplanabilmesini sağlar.

En fazla tercih sebeplerinden bir tanesi de kullanım sırasında sağladığı istenen ya da zarar gören kısmın parçalı olarak değiştirilebilmesidir. Bu özellik aynı zamanda döşenmesi sırasında düşük fire oranıyla ekonomik bir fayda sağlar.

 Fiyatları hav yüksekliğine, taban çeşidine  ve istenen standart üstü özelliklere göre değişiklik gösterir. Pvc tabanlı olarak üretilebildiği gibi bitümen olarak da üretilmiş çeşitleri vardır. Ancak Avrupa standartlarında üretilmiş olan 50 x 50 ebatlarında olan karo halının fiyatları metrekare bazında belirlenir.

Renk ve desen seçenekleri de karo halının fiyatında etkendir.  Fiyatları,  geniş seçenek yelpazesi nedeniyle çok geniş bir makas aralığında değişiklik gösterir.

Karo halı alırken fiyat fayda dengesini gözetmeniz , gereksinimlerinizi en güzel şekilde karşılayacak zevkinize uygun renk ve desen seçiminden sonra, uygulayacağınız yüzeyin büyüklüğüne bağlı olarak da değerlendirme yapmanızı gerektirir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Yol Tarifi