0216 494 07 74
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Mineflo Kaplama

27 Eylül 2019
182 kez görüntülendi
Mineflo Kaplama

Mineflo Kaplama

Mineflo kaplama,iç mekanlar içerisinde özellikle konutlarda tercih edilen; ahşap parkeye benzer parlak görünümü ile en çok tercih edilen yer döşemelerindendir. Ahşap parkeye benzemesi estetik duruşu sebebi ile; ofis tarzı işyerlerinde yer döşemesi olarak sıklıkla kullanılmaktadır.Aynı zamanda zemine uygulama şekli de oldukça kolay olması sebebi ile işçilik maliyeti yönü ile de çokça tercih edilir.

Su ve rutubet konusunda oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptirler. Birçok renkte ve desende seçenek sunan mineflo döşemeler; ucuz maliyetle modern bir görünüme kavuşma noktasında size oldukça büyük katkı sağlayacaklardır.

 

MİNEFLO KAPLAMA UYGULANIŞI

Mineflo yer döşemesinin kalitesi ve ömrünün uzunluğu; tamamen işçiliğine bağlıdır. Düzgün şekilde döşendiği müddetçe nem ve rutubet konusunda asla sorun yaşatmayacaktır. Ancak döşeme sırasında hava boşlukları ve açıklık kalırsa mineflo altında rutubet oluşur ve koku yapar. Mineflo, yer yüzeyine özel bir ahşap tutkalı ile yapıştırılır. Bu aşamada işçiliğin kalitesi oldukça önemlidir.

Zemine yapılacak uygulama esnasında zemin düzlüğü çok önemlidir. Eğer yer yüzeyinde belirli alanlarda prüz var ise; muhakkak self leveling isimli şap atma uygulaması ile yüzey düzlenir. Bozuk alanlar düzeltilir. Kuruma işlemi tamamlandıktan sonra mineflo yüzeyine uygun tutkal sürülür ve mineflonun rulosu açılır. Gerekli hizaya geldiğinde ise kesimi yapılır.

Uzun vadede kullanılmasının tek yolu işçilikten geçer. Döşeme sırasında atlanacak en ufak nokta yüzey kaplamanın hava alarak, bozulmasına sebep olacaktır. Bunun ile beraber dikkatli kullanılması gereklidir. Üst yüzeyin hafif yumuşak dokuda olması, üzerinde hareket ettirilecek eşyaların özellikle ayaklarına dikkat edilmesi gerektirmektedir.

Son dönemlerde özellikle taş ve mermer görünümlü mineflolar, mekanlarda modern görüntünün en güzel örneklerini oluşturmaktadırlar. Fiyatının oldukça ekonomik olması sebebi ile tercih sebebidir.

Ortalama piyasa fiyatı metresi 25 tl ve üzerindedir. Kaplama yapılacak alanın genişliği, düz zemin olup olmamasına göre eksta yapılacak bir işleme gereksinim duyulup duyulmaması fiyatı etkileyecektir.

MİNEFLO DÖŞEMESİNDE ÇEŞİTLİLİK

Yeni bir dekorasyona ihtiyaç duyulan yapılarda çok farklı desen ve renk seçeneğine sahip olması sebebi ile özellikle büro ve ofislerde en çok tercih edilen yer döşemesidir.Neredeyse orjinal gibi duran meşe,ladin,kayın, akçaağaç ve maun ahşap görünümleri ile ortaya çıkan modeller dışında, ıslak zemin olan yerlerde de taş ya da fayans görünümüne sahip çeşitleri ile oldukça şık bir görüntü sağlayacaktır. Döşemenin yapıldığı alanda bütün bu modeller sağlamlıkları ve şık tasarımları bakımından da göz doldurmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Yol Tarifi