0216 494 07 74
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Okul PVC Zemin Kaplama

09 Ekim 2019
106 kez görüntülendi
Okul PVC Zemin Kaplama

PVC Zemin Kaplama bazı kimyasalların bir araya gelerek oluşturduğu bir malzemedir. Bunlara dolgu madde ve renklendiriciler karıştırılarak istenilen ölçüde bir zemin kaplama oluşturulmaktadır. PVC zemin kaplamalar özellikle okullarda en çok tercih edilen zemin kaplamalardır. Isıyı iletmesi, suya karşı dirençli olması, ses ve iletkenlik açısından yalıtımının yüksek olması, en fazla tercih sebebidir. PVC bileşiminde bulunan asbest, aynı zamanda yanmaya karşı direncini oluşturmaktadır. Teknolojinin gelişimi Sektörel gelişmeleri doğru oranda etkilemiştir. Zemin döşemelerde, birçok yenilik dayanıklılıkla öne çıkmış en fazla tercih edilir duruma gelmiştir. Sağlıklı ve güvenli zemin kaplamalar üretilerek güçlü karolar oluşturulmuş ve bu sebeple de çok fazla tercih edilmektedir. Desenli çalışmalar, renklerin çeşitliliği, yağ ve suya karşı dirençli oluşu okul PVC zemin kaplama öne çıkmıştır.

PVC Zemin Kaplama Avantajları

• PVC zemin kaplama öncelikle sıvıya karşı dirençlidir. Bu da zemin kaplama oluşuna büyük bir avantaj sağlamaktadır. Özellikle okul gibi hareketin çok olduğu alanlarda ve her an birçok maddenin yerlere dökülüp saçılabilmesinin fazla olduğu yerlerde tercih edilmesi büyük bir avantajdır.
• Sıvı veya yağ gibi maddelerin yerlere dökülmesi durumunda kolay temizlenebilir özelliğinin yanı sıra kabarma olmaması da en fazla tercih sebeplerinden biridir.
• PVC zemin kaplamaların bütün sıvılara karşı dayanıklı olması sebebiyle, aynı zamanda herhangi bir küflenme, nem alma gibi olumsuz koşullardan da etkilenmemektedir.
• Okullarda PVC kaplama tercih sebeplerinden yine en önemlisi, yanmaya karşı dirençli oluşudur. Bu da özellikle okul gibi, kalabalık işyerleri gibi çok hareketliliğin olduğu yerlerde en büyük avantajlardan biridir.

Okul PVC zemin kaplama, en fazla hareketliliğin ve kalabalığın olduğu bölgelerde kaplanması durumunda, son derece güvenli aynı zamanda estetik, modern ve çok uzun yıllar kullanılabilecek kalitesi sebebiyle en fazla tercih edilen zemin kaplamalardır. Bunun yanı sıra Anti bakteriyel oluşu özellikle çocukların bulunduğu alanlarda kullanılması sağlık açısından da çok önemlidir.
PVC zemin kaplama son yıllarda en fazla tercih edilen zemin kaplamalardan biri durumuna gelmiştir. Özel olarak bir temizlik ve bakım uygulanmasına gerek olmayan PVC zemin kaplamaları hastanelerden okullara kadar çok fazla kullanılmaktadır. Aynı zamanda statik özelliği, elektriklenme olmaması açısından son derece önemlidir. Okullarda zeminlerin, PVC kaplanması özellikle Anaokulu ve anasınıfları açısından da önemlidir. Çocukların yerle temasının zaman zaman önlenememesi, dolayısıyla PVC zemin kaplamanın önemini daha da öne çıkarmaktadır. Okullarda PVC zemin kaplama özel tekniklerle yapılmaktadır. Üst tarafına da estetik görüntü sağlayarak bir cila ile tamamlanır. Renk seçeneği çok fazla olan PVC zemin kaplama sağlıklı koşulların en fazla sağlanması gereken yerlerde okul ve hastanelerde de bundan dolayı tercih edilmektedir. Sağlıklı oluşu, çevresel faktörler üzerindeki olumlu etkisi PVC zemin kaplamalarının önemini her geçen gün arttırmaktadır. Öncelikle sağlıklı oluşu Anti bakteriyel ve antialerjik durumu ile PVC döşeme kaplamalarını öne çıkaran faktörlerdir.

PVC Zemin Kaplama Özellikleri

• PVC zemin kaplama en fazla aşınmanın olabileceği durumda dahi dayanıklılık göstermesi en önemli özelliklerinden biridir.
• Özellikle okullarda tercih edilen PVC zemin kaplama, özel koruma özelliğine sahip olması, temizliğinin kolay ve kullanımının Hijyenik olmasıdır.
• Yine okullarda tercih edilmesinin sebeplerinden biri köpük tabanı sayesinde ses izolasyonu sağlamasıdır.
Günümüzde okulların tadilatlarında, PVC zemin kaplamaya geçiş yapmaları veya yeni yapılan okulların zemin kaplamaların da PVC tercih kullanılması dikkat çekicidir. PVC sektörü özellikle son zamanlarda kaliteyi geliştirmiş olması ve kullanılan alanların artması PVC zemin kaplamayı özellikle öne çıkarmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Yol Tarifi