0216 398 71 94
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Parke Sistre Cila

26 Eylül 2018
189 kez görüntülendi
Parke Sistre Cila
Bizi Değerlendirin

Parke sistre cila işlemi ile mevcut zemin deki ahşabın bozuklukları, cizikler ve su lekeleri gibi göze hoş gelmeyen görüntünün giderilmesi için yapılan kazıma işlemine sistre denir sistre işlemi makina yardımı ile yapılan kalın zımparadan inceye doğru sırayla zemine vurulan ve ahşabın doğal görünümüne kavuşmasındaki işleme sistre işlemi denir. Tüm bu işlemler bittikten sonra zemine cila uygulanması gerekmekte aksi takdirde ahşap korumasız kalır ve kararmaya başlar.

Sistre aşamaları sırasıyla şu şekilde yapılır.

  1. İşlem 40lık zımpara ile zemin zımparalanır 40 kum kalın olduğundan ilk vurulan zımpara olup zemindeki cizikler ve eski cila zeminden çıkarılır ve ahşap tüm kötü  görünümden kazınarak tamamlanır.
  2. İşlem 60 yada 80 kum zımparalama işlemi bu işlem ilk kat zımparanın izleri ve gözden kaçanları almaya yarar ve en önemlisi ikinci kat zımparadan çıkan toz ile macun yapılır ve zemindeki boşluklar kapanarak kenar alma işlemi başlar bu işlemden sonra ise son kat zımpara işlemine geçilir.
  3. işlem 120 lik zımpara ve son silimdir bu işlemin amacı 60 kum zımparanın izleri ve macunun fazla kalnalarının ahşaptan alınması ve zeminin cilaya hazır hale gelmesi ile silim işi tamamlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
error: Content is protected !!
Hemen Ara
Yol Tarifi