0216 494 07 74
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Portakal Desen Epoksi

30 Eylül 2018
665 kez görüntülendi
Portakal Desen Epoksi

Portakal desen epoksi diğer adı ile opi dediğimiz yüzeği portakal kabuğunun görünümde olan fakat istenilen renkde uygulanan bir kaplama türüdür. Bu ürünü gebellikle gıda üretim alanları, otoparklar ve iş yoğunluğunun az olduğu alanlarda kullanılan uygulaması yapılırken diğer kaplama türü gibi özen gösterilmesi gereken ve uygulama sırasıyla aşşağıdaki gibi uygulanan bir kaplama türüdür.

Portakal kabuğu desen zemin uygulanırken zemin traşlanmalı ve nem, yağ gibi epoksinin zemine yapışmasını engelleyecek etkenlerden temizlenmeli ve uygulamaya geçilmelidir zemindeki gevşek tabakanın bulunduğu şap yada betonların zeminden koparılıp tamiri yapıldıktan sonra zemine astar uygulanmasına geçilmeli, astar uygulaması içerisine silis kumu girilerek zemine uygulanıp kurumadan da üzerine silis kumu atılıp kurumaya burakılır.

Arakat uygulaması aynı renkten mala ile içerisine silis kumu girilerek zemine düz mala yardımı ile zemine çekilir ve kurumaya burakılır kuruduktan sonra ise zemine zımpara yapılır ve sonkat boya uygulanır ona özel mala ile çekilip mercan rulo vurularak desen düşürülür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Yol Tarifi