0216 494 07 74
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

PVC DÖŞEME NEDİR

25 Nisan 2019
201 kez görüntülendi
PVC DÖŞEME NEDİR

PVC DÖŞEME NEDİR ?  Ülkemizde en çok tercih edilen kaplama türü olan PVC Döşeme pürüzsüz görünümü ve kullanım rahatlığı yönleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir. PVC, en temelde bir plastik çeşitidir ve içerisinde petrol ve klor elementleri bulunmaktadır.

PVC Döşeme Kullanım Alanları Alanları Nelerdir?

Hastane, okul, postane, devlet kurumları, fabrika ve ofis ortamları, özel gündüz bakım evleri, kurs merkezleri, cerrahi müdahale yapılan hekimlikler PVC zemin kaplama tercih eden başlıca çalışma alanlarıdır.

 

PVC Döşeme Genel Özellikleri Nelerdir?

 Dayanıklılık: PVC zemin kaplamanın dikkat çeken ilk özelliği kullanışlı yapısıdır. Suya ve neme dayanıklı yapısıyla özellikle okul ve hastane gibi çokça insanın girip çıktığı, çok fazla kirlenme durumlarıyla karşı karşıya kalınan kurumlarda tercih edilen ilk kaplama malzemesi olmayı başarmaktadır. PVC zemin kaplama ayrıca yanmaya da dayanıklı yapıya sahiptir. Olası bir yangın ya da ateş alma durumunda kaplamaların tutuşması söz konusu olmayacaktır. Küflenme, paslanma ya da leke kalması gibi durumlar, kaliteli bir PVC zemin kaplamada asla görülmezler.

Maliyet: PVC zemin kaplama tercih edilmesinin dikkate değen ikinci önemli özelliği ise düşük maliyetidir. Oldukça uygun fiyatlara bir defa uygulanan PVC zemin kaplama ile çok uzun yıllar memnun bir şekilde sürdürülebilir.

Tasarım: PVC zemin kaplama tasarım çeşitliliği yönleriyle de oldukça dikkat çekicidir.PVC Döşeme , rengarenk sınıflar, ilgi çekici oyun alanları, iç açıcı hastane odaları ve daha birçok uygulama alanı ve tasarım çeşidiyle en çok tercih edilen zemin kaplamasıdır. Bazı otel konseptlerinde ise otelin kurumsal kimliğine uygun tasarımlar hazırlanarak her oda için PVC kaplama işlemi uygulanmaktadır.

Modernlik: PVC zemin kaplama gerek parlak görünümüyle gerekse renk seçenekleriyle modern bir görüntüye sahiptir. İster mobilya, ister cam, ister beton görüntüsü verilsin; PVC zemin kaplama yöntemlerinin her biri kendi içerisinde modern bir çizgi yakalamaktadır.

 

PVC Döşeme Teknik Özellikleri Nelerdir?

Şekil: PVC zemin kaplama ana malzemesi iki şekilde elde edilebilir: Birincisi, 2 metreye 23 metre boyutlarında rulo olarak sarılmış şekilde satın alınabilir; İkincisi 60 cm X 60 cm ebatlarında kare şeklinde kesilmiş olarak elde edilebilir. PVC kalınlığı genellikle 2 mm’dir. Fakat bazı özel durumlarda daha yüksek ya da daha düşük kalınlıklar kullanılabilir. PVC zemin kaplama, üst üste yerleştirilmiş iki ayrı tabakadan meydana gelmektedir. Üst katmanda aşınma ve kırılmayı önleyen dayanıklı katman bulunmaktadır. Bu katmanın sahip olduğu mikron değeri uygulanacak alanın teknik özellikleri doğrultusunda belirlenmektedir.

Antibakteriyellik: PVC zemin kaplama, sağlığa zarar verecek mikrop ve lekelerin emilmediği, yapılan temizlik sonucunda kolayca sağlıklı bir ortama sahip olunabilecek çalışma ve yaşam alanlarına sahip olunmasını sağlar.

 

Basınç: PVC zemin kaplama ayrıca basınca karşı dayanıklılık gösteren kimyasal ve fiziksel yapısıyla yoğun trafiğe maruz kalan iş yerlerinde tercih edilmektedir.

 

Gürültü: PVC zemin kaplama gürültüyü azaltma özelliği ile de kalabalık iş yerlerinin tercih edilen önemli kaplama türlerindendir.

 

Yanığa Dayanıklılık: PVC zemin kaplama sıcağa ve kurağa dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu özelliği ile çok sıcak malzemelerin konulduğu lokanta, restoran ya da fabrika ortamlarında tercih edilmektedir.

 

Güvenlik: PVC zemin kaplama, güvenilirdir. Spor merkezi, hastane, okul, yatakhane, banyo, mutfak ve sinema alanları gibi insanların ayaklarının kayabileceği ortamlarda hem neme dayanıklı olması hem de güzel bir görünüme sahip olması yönüyle PVC zemin kaplama tercih edilmektedir. Güvenlik konusunun çok önemli olduğu, ana sınıfı ve ilköğretim öğrencilerinin eğitim gördüğü okullar, PVC zemin kaplama çalışma alanlarının en önemlilerindendir. PVC zemin kaplama ayrıca pürüzsüz ve saydam yapısıyla takılıp düşmenin önüne geçmektedir.

ETİKETLER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Yol Tarifi