0216 494 07 74
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Pvc Yer Döşeme Ürünleri

22 Ağustos 2019
28 kez görüntülendi
Pvc Yer Döşeme Ürünleri

Pvc Yer Döşeme Ürünleri,Açık adıyla Poli Vinil Klorür bileşeni olan bir petrol ürünüdür. Petrolün bulunmasıyla birlikte gerçekleşen sanayi devrimi sırasında, bu yeni bulunan maddenin başka kullanım alanları olabilir mi diye sürdürülen araştırmalar sonucunda, bin dokuz yüz yirmi yılında bulunmuştur. Ham petrol ve klor, işlenerek zemin döşemelerinde kullandığımız PVC yer döşemesine dönüştürülmüştür.

Pvc Yer Döşeme Ürünleri Kullanım Alanları ;

Hastanelerde oldukça yaygın olarak kullanılır. Çünkü anti bakteriyel yani bakteri ve mikrop üremesine engel olan bir yapıya sahiptir.

Bir diğer kullanım alanı olan laboratuvarlarda yaygın olarak kullanılmasının nedeni de anti statik etkiye sahip olmasıdır. Anti statik etki ile zemin üzerinde kurulu tüm alet ve makinelerin,  iyonize özellikli elektronik düzeneklerin statik elektrikten etkilenmemesi sağlanır.

PVC yer döşemesinin anti statik etki göstermesi zemin direncini de artıracağından spor salonlarının da vazgeçilmez zemin kaplaması olmasına katkı sağlamıştır. Dayanıklılığı oldukça yüksek olduğundan uzun ömürlü ve dolayısıyla ekonomiktir.

Anti statik özellik, aynı zamanda zeminin aşınmalara karşı korunmasına ve dolayısıyla geçirdiğiniz küçük ev kazaları yani düşmelerde göreceğiniz zararın en aza indirgenmesine katkı sağlar.

Petrolden yapılmış olması yanıcı özelliğe sahipmiş gibi düşündürse de üretim aşamasında yapılan katkı ve uygulamalarla ateşe ve sıcaklığa karşı direnci artırılmıştır. Bu özellik yangın yönetmeliğine uygun olmasını sağlar.

Homojen PVC kaplama ve heterojen PVC kaplama olarak kullanım alanlarına uygun biçimde üretilir. Homojen PVC yer döşemesi genellikle yaya trafiğinin yoğun olduğu hastane, okul,  spor salonu ve yatakhanelerde tercih edildiği gibi, heterojen PVC zemin kaplamaları ise konutlar, eczaneler gibi yaya trafiğinin daha az olduğu alanlarda tercih edilir.

Fabrikalarda da sıkça kullanılan PVC zemin kaplamasının endüstriyel kullanım için de özel olarak üretilmiş çeşitleri bulunmaktadır. Daha dayanıklı ve ihtiyaca göre binaen eklenmiş özelliklerle satışa sunulur.

Pvc Yer Döşeme Ürünlerinin Özellikleri

Zemin döşemesi olarak diğer zemin döşemelerine oranla pek çok üstünlüğü vardır. Laminen zemin döşemesi ile karşılaştırıldığında, yüksek oranda ısı yalıtımı ve ses yalıtımı sağlar. Özellikle homojen PVC zemin döşemesi için geçerli olan altına veya aralarına küçük parçaların girmesi, herhangi bir yerinde yırtık olmadığı sürece imkân dâhilinde değildir.   Leke tutmama özelliği de lokanta, mutfak, yemekhanelerde yaygın olarak kullanılmasını açıklar.

En önemli özelliği de anti bakteriyel olması yani mikrop tutmama ve bakteri üretmeme özelliğidir. Bu özellik sağlıklı olması ve kolay temizlenebilir olmasını sağlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
error: Content is protected !!
Hemen Ara
Yol Tarifi