0216 494 07 74
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Pvc Zemin Cilası

05 Ocak 2018
5 kez görüntülendi
Pvc Zemin Cilası

Pvc zemin cilası uygulamak için öncelikle netür pvc zemin kaplama cila uygulanır bunu bilmek gerekir eğer cila işlemine ihtiyac duyuyorsanız bu ofis, işyeri, hastahane, okul gibi trafiği yoğun olan mekanlardan birine sahipsiniz demektir, öncelikle bu tür alanlar için iki çeşit melzeme vardır bunlardan birincisi Heterojen pcz kaplama ki buda üzerinde purla güclendirilmiş bir malzeme, filim tabakası parlak ve canlı olduğu için cila gereksinimine gerek yoktur eğer diğer malzeme olan Homojen pvc kaplama ise zamanla üzerindeki cila deforme olmuş ve kirlenmiş demektir bu malzeme türü fabrikadan çıkışlı cilalı olur fakat cila zamanla yıprandığı için yeniden temizlenip cila uygulanması gerekir.

Pvc zemin cilalama işlemi şu şekilde yapılır? Zamanla yıpranmadan dolayı oluşan leke, ve kimyasal oluşumlar malzemeye ait olan cila ve kir sökücü malzeme ile zemindeki kalmış eski cila ve lekeler temizlenir cila ve kir sökücü işleminden sonra malzeme tekrar durulanmak için birkezdaha yıkanır bunun sebebi üzerinde kalan cila sökücü yeni cilaya zarar vermemesi için iyice durulanır durulama işlemi sonrasın da malzeme kurumaya burakılır bu işlem hava şartlarına oranla 1 yada 2 saat sürer zemin iyice kuruduktan sonra cila işlemine başlanır.

Pvc cila uygulaması zemin kir,  leke ve eski cila kalıntılarından arındırılan zemine mop yardımı ile cila uygulaması yapılır burda cilanın kalitesi çok önemlidir. Bazı cilalar cabuk deforme olurken bazı cilalar pvc üzerinde tabaka oluşturur ve uzun yıllar darbelere direnç gösterir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Yol Tarifi