0216 494 07 74
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Pvc Zemin Kaplama Bursa

25 Kasım 2019
17 kez görüntülendi
Pvc Zemin Kaplama Bursa

Pvc zemin kaplama yöntemleri arasında önemli bir yere sahip olan  zemin kaplama bursa, kullanıldığı alanlara göre birden fazla çeşide sahiptir. Dayanıklı ve uygun fiyatlı olmasıyla bilinen bu yöntemin kullanıldığı alanlar da oldukça fazladır. Çok fazla avantaja sahip olan bu yer döşeme yönteminin çeşitlerini bu yazıda bulabilirsiniz.

PVC ZEMİN KAPLAMA NEDİR?

Bursa PVC zemin kaplama, etilen ve klor kimyasallarından elde edilen bir çeşit kimyasal bileşendir. Sentetik bir madde olan PVC, aynı zamanda Polivinil Klorür adıyla da bilinmektedir. Sağlamlığı ve dayanıklı olmasıyla bilinen bu kaplama yönteminin genellikle kalabalık mekanların zeminlerinde kullanılma sebebi de baskıya ve dışarıdan gelen herhangi bir etkiye karşı fazlasıyla dayanıklı olması ve uzun yıllar boyunca kullanılabilmesidir.

PVC ZEMİN KAPLAMA ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

PVC zemin kaplam çeşitleri, kullanım alanlarına göre değişim göstermektedir. Bu çeşitlerden en sık kullanılanı heterojen PVC zemin kaplama yöntemidir. Bu yöntem genellikle ofis ve iş yerlerinde kullanılmaktadır. Bu yöntemin başlıca özelliklerinden biri de diğerlerine oranla daha fazla renk ve desen seçeneğine sahip olmasıdır.

Bir diğer çeşit de homojen PVC zemin kaplama adıyla anılmaktadır. Dayanıklılığı ile ön plana çıkan bu kaplama çeşidi genellikle tek bir renge sahip olmakta ve okul, hastane, eczane ya da diğer kalabalık kurumların zeminlerinde kullanılmaktadır. Homojen kaplama diğer çeşitlere oranla daha ekonomik ve tek tiplidir.

Akustik PVC zemin kaplama Bursa ise bir diğer yer döşeme çeşitlerinden biridir. Bu çeşidin öne çıktığı özelliği ise adından da anlaşılacağı gibi gürültüyü yüksek oranda emebilme özelliğine sahip olmasıdır. Ses emme özelliğini yankı oluşumunu engellemede kullanan bu zemin kaplama çeşidinin en çok kullanıldığı alanlar sinema ve tiyatro gibi salonlardır. Yumuşak bir dokuya da sahip olan akustik zemin kaplama darbelere karşı da dirençli bir yapıdadır.

Son olarak Kondaktif PVC zemin kaplama da kendine has dayanıklılığı ve özellikleriyle belli başlı mekanlarda kullanılması tercih edilen bir zemin kaplama çeşididir. Buna göre dayanıklılığı ile ön plana çıkan bu çeşidin en sık kullanıldığı alanlar insan kalabalığının fazla olduğu alanladır. Uzun yıllar herhangi bir yıpranma belirtisi göstermeden kullanılan bu zemin kaplama çeşidi genellikle fabrika ve iş merkezlerine uygulanmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Yol Tarifi