0216 494 07 74
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Pvc Zemin Kaplama İstanbul

28 Mart 2019
395 kez görüntülendi
Pvc Zemin Kaplama İstanbul

Pvc Zemin Kaplama İstanbul

Halk arasında pek bilinmese de pvc zemin kaplama hayatımızın belirli alanlarında vardır. Kullanımı gittikçe yaygınlaşmaya da devam etmektedir. Pvc özellikleri ile bütünleştirilerek kaplanan zeminlere en basit örnekler hastaneler, spor salonları, çocuk oyun alanları verilebilir. Bu kaplama teknolojisi hakkında biraz daha bilgi verelim;

PVC Zemin Kaplama Nedir?

Vinil madde olarak anılan sentetik bir plastik çeşididir. Ham petrol ve Klor ana bileşenleridir. İşlenerek Polivinil Klorür adını alan bu maddeyi bizler gündelik hayatımızda PVC olarak bilmekteyiz. Diğer zemin kaplamalara göre çok daha fazla artısı vardır. En önemli artı özelliği ise çok daha uzun ömürlü olmasından gelmektedir. Bilinenin aksine diğer zemin kaplamalarına göre pahalı değildir, ucuzdur. Bu madde 1920 yılında keşfedilmiştir.

PVC Zemin Kaplamanın Artıları

Birçok artısını tek tek ele alacağız ancak şu üç faydasını en başa eklememiz gereklidir;

 • Antifungal
 • Antibakteriyel
 • Antistatik

Antifungal Zemin Kaplamanın Yararları

Bu ibareye ilaçlarda rastlamanız mümkün hatta gelişen teknoloji ile iş ve ev temizlik maddelerinde bile rastlayabilirsiniz. Anlamı mantar geçirmez, mantar giderici, mantar önleyicidir. Peki bu manalar zemin kaplama teknolojisine ne gibi faydalar ekleyebilir? Elbette hijyen anlamına gelir. Çok daha kaliteli bir temizlik imkanı sunar. Diğer zemin kaplamalarına göre kat be kat daha hijyenik bir ortam için etkili bir maddedir. Böylece daha kolay temizleme imkanının yanı sıra bulunduğunuz ortamlarda mantar üreme – çoğalma gibi hijyenik korkulardan uzak bir yaşam sürebilirsiniz.

Antibakteriyel Zemin Kaplamanın Yararları

Pvc zemin kaplama modellerinden dilediğinizi tercih ederek bu özelliğe de direkt sahip olabileceksiniz. Pvc teknolojisi ile yaşam alanlarınızı hem daha pratik temizleyebilecek hem de bakterilerin üreme – gelişim ve çoğalmalarını engellemiş olacaksınız ki çok daha hijyenik bir alana sahip olabilesiniz. İlaçlarda, temizlik maddelerinde adına sık sık rastladığımız antibakteriyel kelimesi anlam itibari ile bakteri önleyici demektir. Antibiyotik ilaçlarda mutlaka görmüşsünüzdür. Pvc zemin tasarımlarından birini yaptırarak bu özelliğe de sahip olabilmekteyiz.

Antistatik Zemin Kaplamanın Yararları

Bu kelimenin zemin kaplama teknolojisindeki yeri oldukça geniştir. Öncelikle manasını kısaca özetleyecek olursak “ elektrik ve elektriksel geçişleri azaltıcı – indirgeyici, önleyici – giderici “ olarak betimleyebiliriz. Bu konuyu daha iyi anlayabilmemiz için şu örnekleri vermemizde fayda var;

 • Zeminlerimizi yıkayabiliriz
 • Zeminlerimizi silebiliriz

 

Ancak yukarıdaki faaliyetleri diğer zemin kaplamalarında yaptığımız zaman az da olsa bir statik enerji oluşur. Bu da yüzeyin aşınmasına neden olur. Ancak en büyük eksisi bu değildir. Aynı zamanda ıslak ve nemli zeminlerde oluşan statik enerji insan bedenine de geçebilmektedir. Gün içerisinde karşılaştığınız küçük ancak ani elektrik çarpmaları ( birine dokunurken – metal bir eşyaya dokunurken vs )yaşayabilirsiniz. Antistatik özellikli kaplamalarda bulunanlar ise bu durum ile karşılaşmadıkları gibi üzerinde kurulu olan tüm ekipmanlar, aletler, iyonize özellikli elektronik mekanizmaların da statik enerjiden zarar görmesini engellemektedir. Antistatik malzemenin en büyük özelliklerinden biri de zemin direncinin arttırılmasıdır. Artan direnç hem zeminin aşınmasını korur hem de üzerinde yaşayan canlıların olası küçük – büyük kazalarda çok daha az zarar görmesine olanak tanır.

PVC Zemin Kaplamanın Faydaları Nelerdir?

 • Sıvı maddelere karşı dayanıklı olması
 • Çok daha kolay – pratik ve hızlı temizlik imkanı sunması
 • Diğer zemin kaplama teknolojilerine göre çok daha fazla uzun ömürlü olması
 • Leke özelliği taşıyan maddelerin malzeme içerisine girme ihtimalinin olmaması ( halı – standart karo – fayans, parke gibi maddelere az da olsa geçebilir )
 • Kabarma durumlarının yaşanmaması ( parke dahil tüm yüzey kaplamaları sıvı temasında bulunduğunda geçen her dakikada kabarma gösterebilmektedir ( su geçirmez ibaresi olsa da ))
 • Yüksek hijyenik imkanlar sunması
 • Yanmaz yapısı bulunması ( %100 Pvc malzeme kullanılması durumunda )

PVC Zemin Kaplama ve Dekorasyon

Dekorasyon modellerine girmeyi başaran bu yöntem çok uzun yıllardır kullanılsa da son birkaç yıldır kullanım alanı artmıştır. Öyle ki sadece işyerleri değil evlerde dahi kullanılmaya başlanmıştır. Bunun en büyük nedeni ise geçmişte standart birkaç tasarımı olmasına rağmen son yıllarda artan değişik – farklı tasarım modelleri ile evlerimize girebilecek kadar güzel çeşitleri olmasından kaynaklanmaktadır. Pvc Zemin Kaplama İstanbul başta olmak üzere birçok ilimizde gerçekleştirilebilmektedir. Farklı zeminlere farklı çözümler sloganı ile yola çıkan pvc zemin teknolojisi artık her sektör ve her birey için farklı modeller, tasarımlar, renk yelpazesine sahiptir. Daha ekonomik maliyetler sunan firmalar genel ihtiyaçlarınızı belirleyerek size uygun çözümler sunmakta ve zeminlerinize yansıtmaktadır.

PVC Kaplama Çeşitleri

Yukarıda anılan pvc teknolojilerinin artıları henüz bitmedi. Altta kısa kısa belirteceğimiz özellikleri ekleyerek yazımıza son vereceğiz;

 • Homojen Pvc Zemin Kaplama: Kompakt tasarım
 • Spor PVC Zemin Kaplama: Performans ve Kompakt Tasarım
 • Heterojen Pvc Zemin Kaplama: Rahat ve Kompakt Tasarım
 • LVT Pvc Zemin Kaplama: Lüks Zemin Kaplama ( Parke görünümlü vs )
 • ESD Pvc Zemin Kaplama: Elektrostatik mekanlar için. ( Elektrikli – elektronik ekipmanlar içeren hastane – lab. Odaları gibi yerler için tercih edilmektedir.
 • Linolyum Zemin Kaplama: Doğal Vinyl Tasarımlar.

Yukarıda anılan tüm çeşitler, tasarım modelleri, Pvc Dekorasyon,  Pvc Zemin Kaplama İstanbul ve diğer şehirlere yönelik olarak detaylı anlatılmış yazılarımıza sitemizden ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Yol Tarifi