0216 494 07 74
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Pvc Zemin Yer Kaplama

06 Nisan 2019
83 kez görüntülendi
Pvc Zemin Yer Kaplama
Bizi Değerlendirin

Pvc Zemin Yer Kaplama,Dünyanın en çok kullandığı ve tercih ettiği plastik türü olan Polivinil Klorür yani PVC, 1920 yıllarında üretilmiştir. Yaklaşık 100 yıl önce icat edilen bu ürün, günümüze kadar teknoloji ile beraber gelişerek gelmiş ve her zaman popüler plastik ürünlerinden bir tanesi olmuştur. Şuan dünyada en çok üretilen üçüncü plastik türü olan PVC, geniş kullanım alanına sahiptir. Isı ve ses yalıtımın yanı sıra hijyenik ve dayanıklı olan PVC zemin yer kaplama , kurulumu basit olduğu kadar en hesaplı plastik ürünlerinden bir tanesidir. Kapı, pencere, zemin, merdiven, araba ve daha birçok alanlarda sıklıkla kullanılan PVC, uygun fiyata yüksek kalite hizmeti vermektedir. PVC zemin yer kaplama İstanbul şehrinde kaliteli uzmanlar ve malzemeler sayesinde 20 yıla kadar uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilmektedir.

Pvc yer zemin kaplama 

 

 

Uzmanlar öncelikle PVC uygulanacak zeminin ölçüsünü alarak ne kadar PVC harcayacağını hesaplayacaktır.  Bu noktada biraz fazlalık olsa bile çelik mastar yardımı ile beraber maket bıçağı kullanarak fazlalıkları kesebilmektedir. Şap, astar ve ölçümlerin ardından PVC yer kaplama  için öncelikle yapıştırıcı uygulanmaktadır.olduğu kadar toz zerrecikleri dahi olmaması gerekmektedir. Bu konuda mutlaka PVC zemin yer kaplama uzmanları ile görüşmeli ve işi uzmanlarına teslim etmelisiniz. Uzmanlar zemin düz olmasa bile akıllı şap ve mala ile düzletecektir. Bu noktada zeminin hafif eğik olması bile kalitesiz PVC işleminin olmasını sağlayacaktır. PVC yapıştırıcı uygulanmadan evvel mutlaka zeminde toz bile olmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Aksi halde toz yüzünden PVC’ler düzgün yapışmayacaktır. Ancak uzmanlar bunları dikkate alarak varsa tozları da silerek kaliteli bir şekilde işlemlerini uygulayacaktır. Mutlaka PVC zemin yer kaplama için kaliteli malzeme ve kaliteli ustalar ile çalışmanızı öneririz. Bu sayede PVC ömrü en az 15-20 yıl kadar olurken, kalitesiz malzemelerde kaliteli ustalar bile olsa en fazla 10 yıl ömrü olacaktır. Bu yüzden devlet daireleri, hastane ve eczane gibi alanlarda uzun yıllar aynı gördüğünüz PVC zemin yer kaplama  kaliteli malzeme, 0,70 mikron aşınma ve kaliteli ustalar tarafından yapılmıştır. Bu sayede uzun ömürlü olan PVC ürünleri yıllar boyu aşınmayacaktır. Yapıştırma işleminin ardından ustalar titizlikle işlemini uygulayacak ve tamamen düz olması için özel bir işlem yaparak yapışkanların iyice oturmasını sağlayacaktır. Daha sonra kuruması için bir müddet o alana girilmemesi gerekmektedir.

 

PVC Zemin Yer Kaplama Nerelerde Kullanılır ve Avantajları Nelerdir?

Birçok avantajlara sahip olan PVC, hesaplı olmasının yanı sıra hijyenik olması sebebiyle hastane, sağlık ocakları, eczane, okul ve anaokulu gibi yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra suya dayanıklı, sağlam, uzun ömürlü, uygulanması basit, anti bakteriyel, estetik, fonksiyonel, çok türlü ve daha onlarca avantajları bulunmaktadır. Farklı renk ve tasarımlara sahip olan PVC zemin yer kaplama, birçok alanda ve sektörde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu kullanım alanlarına örnek verecek olursak; devlet daireleri, okullar, kreşler, anaokulları, hastaneler, kamu binaları, merdivenler, evler, ofis ve iş yerleri, sinema ve kapalı spor salonları, fitness salonları, konferans salonları, kapalı fuar alanları, bankalar, yemekhaneler ve daha yüzlerce kullanım alanı mevcuttur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
error: Content is protected !!
Hemen Ara
Yol Tarifi