0216 494 07 74
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tesviye Şapı

04 Ocak 2018
2 kez görüntülendi
Tesviye Şapı

Tesviye şapı zemine uygulanan civa içeren ve kendi kendine tesviyeye gelen bir sıvı beton türüdür. Bu uygulamaya çeşitli sebeblerden dolayı ihtiyac duyarsınız ben kısacası sizlere genelde terçih sebebi olan uygulamalardan biraz bahsetmek istiyorum bunlardan birincisi pvc zemin kaplama altı tesviye şapı.

Pvc altı tesviye şapı uygulaması malzemenin uygulanacağı alandaki inşaat şapı ve doğru mastarlanmayan tırtıklı yüzey olan şapın pürüssüz düz hale getirilmesi ve uygulanacak pvc zeine komple yapışma olası için uygulanır peki tesviye şapı uygulanmadan yapılan pvc ne olur çok kısa sürede deforme olur, zemine komple yapışma gerçekleşmiyeceğin den zamanla koku ve kalkmalar yapa bilir. Butür sıkıntıarı yaşamamak için pvc kaplanacak alana şap atmak gerekmektedir. Parke altı kotlu tesviye şapı zemine uygulanacak olan parkenin yada laminenin zemin de düzgün durması masa sandalyenin bi tarafa esnememesi ve zemin de estetik görüntü olması için yapılır u uygulamayı lazerle ölçüm yapılır düşük yerlere pul koyulur pul uygulaması he bir metrede bir koyulur bu sayede nereye nekadar şap gelmesi gerektiğini bilir ve uygulayacı usta şapı o ölçülerde döker zemini kota alır.

Doğla zemin için uygulanan tesviye şapı günümüzde zemin de doğal görünüm oldukca revaşta olması bu uygulamayı geliştirmiş tir. Bu uygulama nasıl yapılır doğal zemin öncelikle tesviye şapı yardımı ile yapılır daha sonra kurur ve üzerine cila uygulaması gelir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Yol Tarifi