0216 494 07 74
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ticari ve Konut tipi Yer Kaplamaları

12 Temmuz 2019
92 kez görüntülendi
Ticari ve Konut tipi Yer Kaplamaları

Ticari tipi Yer kaplama ,Sentetik plastik ürünü olan PVC, birçok alanda en çok tercih edilen ürünler arasındadır, yüzlerce alanda ekonomik, hijyenik, ısı ve ses yalıtımı gibi birçok avantajlarından dolayı tercih edilmektedir. PVC yer kaplama bu özellikler arasında yer almaktadır. PVC ile yer kaplanmadan önce ses ve ısı yalıtım sorunu olduğu gibi yer ıslandığı zaman ayrıca sorun çıkmaktadır. Ancak PVC yer kaplama yapıldıktan sonra suya dayanıklı olması sebebiyle çok kolay bir şekilde temizlenebilmektedir. Ekonomik bir ürün olduğu kadar kullanışlı olan PVC ürünleri, dünyada en çok tercih edilen plastik kategorisine girmektedir.

PVC Yer Kaplama Nasıl Yapılır?

Bütün PVC modellerinde olduğu gibi PVC yer kaplama işleminde de uygulanacak yerin temiz, kuru ve düz olması gerekmektedir. Bununla beraber her ne kadar suya dayanıklı olsa da rutubetli yerlerde mutlaka kullanmadan önce yalıtım yapılmalıdır. Aksi halde PVC kapladıktan sonra sorunlar ortaya çıkabilir ve ömrü daha kısa olabilir. Bu yüzden mutlaka PVC yer kaplama yaparken uzmanlar tarafından destek almanızda yarar var.

PVC yer kaplama yapılırken şap ve astar önemli olduğundan dolayı uzmanlar bu konuda kaliteli malzeme önermektedir. Kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik ile yapılan PVC yer kaplama işlemi çok daha uzun ömürlü olmaktadır. Zemin kaplama yapmadan evvel yapılacak temizlikte PVC işlemin uygulanacağı yerde toz bile kalmaması gerekmektedir. Aksi halde yapıştırıcı uygulandıktan sonra tozlar yüzünden yapışkanlık özelliği daha kısa sürede yitirebilir ve çıkma ihtimali olabilir. Bu yüzden tozlara dikkat etmeli ve bir o kadar da PVC yer yapıştırıcı kullanırken kaliteli malzeme ile kaliteli işçilikten yararlanmanız gerekmektedir. Bu sayede daha uzun ömürlü olacağı gibi PVC yer kaplama daha sağlam ve dayanıklı bir şekilde uygulaması yapılacaktır. Temizlik, şap ve astarın yanı sıra kaliteli PVC yer yapıştırıcı kullanıldıktan sonra ölçümlere göre kesilen PVC yer kaplama özenle ve titizlikle yerleştirilmelidir. Fazlalık olan yerleri çelik mastar ile ölçüp hesapladıktan sonra maket bıçak yardımı ile kolaylıkla zarar vermeden kesilmelidir.

Ticari tipi  Yer Kaplama Avantajları ve Kullanım Alanları Nelerdir? 

Onlarca avantaja sahip olan sentetik plastik PVC, hesaplı olduğu kadar hijyenik, kaliteli, uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Özellikle suya dayanıklı olması sayesinde kabarma gibi olumsuzlukların yaşanmaması da kolayca temizlenmesini sağlamaktadır. Fonksiyonel ve estetik olması sayesinde tercih sebebi artan PVC yer kaplama, daha birçok avantajlara sahip dayanıklı ve kaliteli bir üründür. Birçok renk ve tasarımları bulunan PVC kategorisinde dilediğiniz özelliklerde sipariş verebilirsiniz. Ayrıca hijyenik olmasının yanı sıra anti bakteriyel olan PVC yer kaplama, geniş kullanım alanı sayesinde birçok alanda rahatlıkla hesaplı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Konut Tipi Yer Kaplama

Konut Tipi Yer Kaplama, iç mekanlar içerisinde özellikle konutlarda tercih edilen; ahşap parkeye benzer parlak görünümü ile en çok tercih edilen yer döşemelerindendir. Ahşap parkeye benzemesi estetik duruşu sebebi ile; ofis tarzı işyerlerinde yer döşemesi olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

Aynı zamanda zemine uygulama şekli de oldukça kolay olması sebebi ile işçilik maliyeti yönü ile de çokça tercih edilir.Su ve rutubet konusunda oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptirler. Birçok renkte ve desende seçenek sunan mineflo döşemeler; ucuz maliyetle modern bir görünüme kavuşma noktasında size oldukça büyük katkı sağlayacaklardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Yol Tarifi