0216 494 07 74
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yer Kaplama Vinil

13 Mayıs 2019
299 kez görüntülendi
Yer Kaplama Vinil

Yer Kaplama Vinil

Dünyanın en kullanışlı plastik türüdür. PVC kelimesinin açılımı Polivinül Klorür olmakla beraber çok geniş alanlarda kullanılabilmektedir. PVC tercih sebebi olmasının nedeni düşük maliyetli olup yüksek kalitede performans sağladığından dolayı tercih edilir. Dünyanın en çok üretilen üçüncü plastik türüdür. Dayanıklı ve uzun ömürlü olan sentetik plastik PVC, kullanıldığı alanlarda sağlamlığı sayesinde tercih edilmektedir. Bu yüzden PVC zemin kaplama hizmetinden de sıklıkla kullanılmaktadır. Talebi bundan dolayı fazla olan PVC, fiyat konusunda da birçok plastik türüne göre çok daha uygun maliyettedir.

PVC Vinil Zemin Kaplama Avantajları

PVC zemin kaplama avantajları arasında birçok özellik bulunmaktadır. Maliyet ve dayanıklılığın yanı sıra özellikle sıvıya karşı güçlü olması ev hanımlarını da memnun etmektedir. Bu sayede dökülen sıvı zemin kaplama içine sinmediği gibi üste kaldığından dolayı daha kolay temizlenmektedir. Tüm sıvılara karşı dayanıklı olmasından dolayı PVC zemin kaplama hiçbir şekilde kabarmamaktadır. Kabarmamayla beraber küf, aşınma ya da rutubet gibi olumsuzluklarda hiçbir şekilde zarar görmemektedir. Dünya piyasasında yükselmesinin bir diğer önemli sebebi ise yanmaz olmasıdır. Özel malzemelerden üretilerek yapılan PVC zemin kaplama, yanmaz malzemesinden dolayı tercih sebebidir. Ticari alanlarda da sıklıkla kullanılan zemin kaplamalarda estetik duruşunun yanı sıra hoş tasarımlarıyla da dikkat çeken bir üründür. Bu gibi birçok avantajı olan PVC zemin kaplama, dayanıklı olması sebebi en büyük tercih sebeplerinden bir tanesidir.

 

PVC Vinil Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

PVC ile zemin kaplama yapmadan önce mutlaka zeminin düz, kuru ve temiz olduğundan emin olmalısınız. Bütün zemin kaplamalarda bu hususlar önemli olurken, özellikle PVC zemin kaplama yaparken nemli yer bile olmaması gerekmektedir. Nemli bulunan noktalara yalıtım yolu ile kapattıktan sonra PVC ile zemin kaplanmalıdır. Kullanımı ve kaplanması kolay olan PVC, birçok renk ve tasarımlarda estetik duruşu ile tercih edilen bir üründür. Isıyı az ileten PVC, düz bir zemin üzerine rahatlıkla kaplanabilmektedir. PVC her türlü zemine uygulansa da mutlaka alt yüzeyin düz, temiz, kuru olup nemli olmadığından emin olmanızda fayda var. Bu yüzden alt yüzeyi mutlaka tüm kir, toz, boya, yağ vs. ne varsa arındırıp temizlenmiş olması gerekmektedir.

Bu işlemlerden sonra mezura ile beraber döşenecek zeminin uzunlukları, en ve boy olarak ölçülür. Buna göre ne kadar PVC harcanacak hesaplanır. Zemin uygun hale getirilmiş ve hesaplamalar yapılmış ise PVC zemin kaplama için hazır demektir. Şap ve astar uygun bir şekilde zemine uygulanmadan önce mutlaka alınacak malzemenin kaliteli olduğuna emin olun. İşçilik ve malzeme kalitesi ne kadar yüksek olursa, PVC zemin kaplamanın da ömrü o kadar uzun olacağını bilmelisiniz. Genelde zemin kaplamadan önce akıllı şaplar kullanılır. Zeminin tamamen düz olabilmesi astar da atılması gerekmektedir. Ortam sıcaklığına göre şap kuruduktan sonra toz dahi kalmayacak şekilde temizlenir ve PVC zemin kaplama yapılır. Ancak mutlaka PVC zemin şapı ustalar tarafından atılması gerekmektedir. PVC yapıştırma prosedürünü de ustalar yapması gerekmektedir. Tecrübesiz birisi bu işlemi tam yapamayacağı gibi PVC zemin kaplama işlemi başarısız olacaktır. Fazlalıkları çelik mastar ile beraber maket bıçağı yardımı ile ustalar keserken hiçbir şekilde ne zemine, ne de PVC’ye zarar vermeden yapabilecektir.

 

PVC Vinil Zemin Kaplama Kullanım Alanları

PVC zemin kaplama kullanım alanları ev, ofis ve iş yerleri dışında hastane, kreş, sağlık ocakları, sinema, spor salonları, eczane, okullar, devlet daireleri ve daha birçok alanlarda tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Yol Tarifi