0216 494 07 74
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Zemin Döşeme Malzemeleri

03 Ocak 2018
1 kez görüntülendi
Zemin Döşeme Malzemeleri

Zemin döşeme malzemeleri özellikle iç mekanlarda daha çok tercih edilmeye başlamıştır. Çünkü pek çok avantajı bulunmaktadır. Zemin kaplamaların anti bakteriyel özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde üzerinde canlı mikroorganizmalar yaşayamaz ya da üreyemez. Bu da hijyenik olmalarını sağlamaktadır. Bu sebeple hijyenin ve temizliğin ön planda olduğu hastane yemekhane okul ve kreş gibi yerlerde tercih sebebidir. Bir diğer özelliği de anti statik olmasıdır. Statik elektrik, elektrikli cihazlar için oldukça zararlıdır. İnsan vücudunda dahi durgun elektrik bulunur. Elektrikle çalışan cihazlar statik elektrikten olumsuz etkilenmekte hatta bazen bozulabilmektedir. Bu sebeple fabrika laboratuvar gibi elektrikli cihazların yoğun bulunduğu yerlerde tercih edilmektedir.

Zemin döşeme malzemeleri temizliği de oldukça kolaydır. Uzun saatler boyunca temizlikle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Bu da zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Zemin kaplamaların renk ve desen skalası da oldukça geniştir. Böylece yaptırmak istediğiniz yere uygun renk ve desenleri kolaylıkla seçebilirsiniz. Bir diğer özelliği de zemin kaplamaların üzerinde küf ve mantar gibi zararlı oluşumlar gözlenmez. Zemin kaplamalar su sızdırmaz. Bu sebeple nem ve rutubet oluşmaz. Aşınma dayanımı oldukça iyi olduğu için insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde kullanılabilir. Bazı zemin kaplamaların kaydırmaz özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde spor salonlarında da kullanılabilmektedir.

Zemin döşeme malzemeleri oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Bu sayede bir kere uygulattığınız zaman uzun yıllar herhangi bir sorunla karşılaşmadan kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Hemen Ara
Yol Tarifi